اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَآخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ ، اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَيْنَ ، وَشٰايَعَتْ وَبٰايَعَتْ وَتٰابَعَتْ عَلىٰ قَتْلِهِ ، اَللّٰهُمَّ الْعَنْهُمْ جَميعاً
تبلیغات
تبلیغات
 • آشنایی با شهر دیزج دیز

  معرفی شهر دیزج دیز شهر دیزج دیز در تقسیمات کشوری در سال ۱۳۸۷ از روستا به شهر ارتقاء یافته است ،این شهر در وسط دشت وسیع ...

  معرفی شهر دیزج دیز

  شهر دیزج دیز در تقسیمات کشوری در سال ۱۳۸۷ از روستا به شهر ارتقاء یافته است ،این شهر در وسط دشت وسیع ۴۵۰۰ هکتاری جنوب شرقی خوی و با ارتفاع ۱۳۵۰ متر از سطح دریا قرار ارد. از شمال به شهرک ولیعصر(عج) و شهر خوی ،از جنوب به روستای سید تاج الدین و حوزه استحفاظی تسوج (آذربایجان شرقی) و از طرف شرق به کوههای ولدیان و رستای مرتضی قلی کندی و از طرف غرب به فرودگاه خوی و نیروگاه سیکل ترکیبی خوی منتهی می شود. براساس آخرین بررسی های آماری ،در حال حاضر۸۲۸۲نفر جمعیت دارد وسعت شهر در وضع موجود ۲۹۲ هکتار می باشد. زبان اصلی ورایج در این منطقه ترکی آذری می باشد دیزج دیز با توجه به موقعیت اقتصادی و قرارگیری منطقه ای جزو شهر های مهاجرت پذیر می باشد و تقریباً ۹۸ درصد اهالی این شهر بومی این شهر بوده و از قدیم الایام در این منطقه ساکن هستند و شیعه مذهب می باشند.
  همزمان با ارتقاء دیزج دیز از روستا به شهر ،شهرداری در این شهر در سال ۱۳۸۷تأسیس گردید که با تصویب شورای اسلامی شهر دیزج دیز آقای مهندس هادی نقیبی به عنوان اولین شهردار شهر دیزج دیز انتخاب و ۶ سال به عنوان شهردار در این شهر فعالیت نمودند.با اتمام دوره سوم شورای های اسلامی شهر و روی کار آمدن شوراهای اسلامی دوره چهارم اعضا این شورا آقای مهندس قدیر محمدی را به عنوان شهردار انتخاب کردند پس از گذشت تنها ۶ ماه از فعالیت مهندس محمدی با انتخاب ایشان به عنوان معاون مدیر کل و مدیر آموزش وپرورش شهرستان خوی آقای مهندس مصطفی سبحان وردی با اکثریت آرا ی شورای اسلامی به عنوان اولین شهردار بومی این شهر انتخاب شد.

  در مورخه ۹آذر ماه ۱۳۹۶ طی مراسمی با حضور جناب آقای مهندس نجفی معاونت محترم مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان غربی ،بخشدار محترم بخش مرکزی آقای مهندس ابراهیم اوغلی ،اعضای محترم شورای اداری شهرستان ،روسا ومدیران محترم ادارت و سازمانها ،اعضای محترم شورای اسلامی و اهالی شریف شهر دیزج دیز ،از زحمات آقای مهندس سبحانوردی شهردار سابق و آقای مهندس کاری سرپرست شهرداری دیزج دیز تقدیر و با حکم استاندار محترم آذربایجان غربی جناب آقای شهریاری ،آقای مهندس علی نقی لو بعنوان چهارمین شهردار شهر دیزج دیز انتخاب گردید.

  Capture_2016_05_24_10_02_37_813

  نظرات بسته شده است